Złota Lira 2011 PDF Drukuj Email
20.06.2011.

W dniach 17-19 czerwca 2011 nasza orkiestra brała udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych - Złota Lira 2011, który odbył się w Rybniku.

 

Poniżej fragment naszego przemarszu wraz z grupą Bialskich Mażoretek

 

Wyniki festiwalu ogłoszono w niedzielne popołudnie w czasie koncertu finałowego, który odbył się w parku na terenie rybnickiego kampusu akademickiego.

 

 

W festiwalowym konkursie wzięło udział dziesięć spośród 20 orkiestr biorących udział w całym festiwalu. Jurorzy, którym przewodniczył prof. dr hab. Alojzy Kopoczek, za najlepszego dyrygenta festiwalu uznali Bartłomieja Piętę, prowadzącego Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Wręczycy Wielkiej.

Nasza orkiestra zdobyła Srebrne Pasmo Festiwalu,

 

a nasz puzonista Łukasz "Wąski" Ostrowski zdobył Złotą Lirę dla najlepszego solisty festiwalu!!

 

 

 

Grand Prix XX Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira” zdobyła Orkiestra „Banda de Musica” z hiszpańskiego Gijon, którą odebrał jej dyrygent David Colado Coronas, a jego orkiestra otrzymała też w nagrodę trąbkę znanej firmy Roy Benson Charlie Green, ufundowaną przez jednego ze sponsorów.

Jedną z gwiazd koncertu galowego był słowacki wirtuoz trąbki Vlado Kumpan.

 

 

W towarzyszącym Złotej Lirze konkursie zespołów mażoretek tryumfował zespół Tęcza I z Raciborza, prowadzony przez Aldonę Krupę-Gawron. Raciborzanki zdobyły Grand Prix oraz Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyły mażoretki z czeskiego Vitkowa, a miejsce trzecie wywalczyła grupa Astra z Rybnika Niedobczyc. W konkursie wzięło udział 26 grup mażoretek, z czego dziesięć w kategorii młodzieżowej. Poniej Bialskie Mażoretki prowadzone przez Jolantę Świdzińską.

 

 

 

 

 Oczywiście podczas wyjazdu nie mogło zabraknąć czasu na zabawę :D

 

 

 

Więcej zdjęć możecie zobaczyć w galerii Złota Lira - Rybnik 2011 !


 

Poniżej filmik podsumowywujący XX Międzynarody Festiwal Orkiestr Dętych - Złota Lira.Więcej informacji na oficjalnej stronie:
http://www.zlotalira.pl

Zmieniony ( 20.06.2011. )
 

Sonda

co sądzisz o naszej stronie?
 

Facebook

TSKN

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Reklama

Advertisement

Gościmy